کاربرد ساندویچ پانل در ساخت سقف منحنی

کاربرد ساندویچ پانل سقفی برای ساخت سقف های منحنی

ساندویچ پانل ها در کرمانشاه علاوه بر دارا بودن مزایای بسیار در صنعت ساختمان در اجرای طرح های خاص و منحصر بفرد نقش بسزایی دارند و اینروزها به عنوان بهترین و کارامد ترین مصالح ساختمانی در ساختمان هایی با طراحی مدرن بشمار می‌روند.

یکی از عناصر اصلی ساختمان که از نظر بصری و از نظر سازه ای بالاترین اهمیت را در ساختمان دارد، سقف می‌باشد که در انواع مسطح، شیبدار و منحنی دسته بندی می‌شود.

سقف منحنی از گذشته های دور و با بناهای بی نظیری همچون ایوان مدائن و یا کاخ کسری در علم معماری و صنعت ساختمان نمایان شده است و امروزه همواه از سقف های قوسی برای پوشش کل سقف و یا قسمتی از آن استفاده می‌شود که استفاده از این مصالح ساختمانی نوین و پیش ساخته با ماهیت و ویژگی های منحصر بفرد و ظاهری زیبا، تناسب ایده آلی را در در سازه ها ایجاد می‌کند.

متداول ترین و مناسب ترین نوع پانل های ساندویچی که امکان اجرای سقف های قوسی را برای ما فراهم می‌کند، زیپ پانل نام دارد که از ویژگی های بارز آن میتوان به انعطاف پذیری بالا، قابلیت فرم دهی به اشکال مختلف محدب، مقعر و مخروطی اشاره کرد.

این دسته از پانل ها سازه هایی متفاوت با ساختاری یکپارچه را در انواع فرودگاه، ترمینال، استادیوم، سالن‌های ورزشی و مجتمع های اموزشی را موجب می‌شوند که به عنوان یکی از نمونه های سقف های منحنی اجرا شده با ساندویچ پانل می‌توان به دانشگاه صنعتی کرمانشاه اشاره کرد.

برای آشنایی بیشتر با انواع ساندویچ پانل در کرمانشاه، دریافت لیست قیمت ساندویچ پنل‌ها و سایر خدمات با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *